Kakva ludnica i drama u Pireju: Olimpijakos vodio +14 u 4/4, PAO promašio šut za pobedu
Iako ništa nije nagoveštavalo kao tome da ćemo gledati neizvesnu završnici, na kraju smo videli neverovatnu dramu na meču između Olimpijakosa i Panatinaikosa u 29. kolu Evrolige - 76:74!
Tim iz Pireja je imao 16 poena viška u nekoliko navrata, vodili su i +14 u poslednjoj deonici (70:56), da bi rivalu dozvolili da šutira za pobedu u poslednjim trencuima.
Kostas Slukas je mogao da bude heroj, hteo je to da uradi protiv bivšeg kluba, ali je promašio šut za tri poena kojim bi PAO došao do trijumfa.
Imao je Olimpijakos 74:67 na 2.43 do kraja, zatim i 76:72 na 56 sekundi do kraja, nakon trojke Kendrika Nana, da bi Nikola Milutinov (meč završio sa pet poena i četiri skoka) promašio u poslednjem napadu za lidera Evrolige.
Oli je vodio 76:74 na 29 sekundi do kraja, PAO je branio i odbranio napad, da bi Slukas u već pomenutoj situaciji bio neprecizan za nepunih osam sekundi do kraja.
Vezenkov je sa 18 poena i devet skokova bio najbolji u redovima Olimpijakosa, Vilijams- Gos je imao 14, Papanikolau 11, a Fol 10 poena. S druge strane, Mitoglu je ubacio 18 poena za PAO, Osman je imao 13, Braun 11, a Ernangomez 10.
Olimpijakos je na pet kola do kraja prvi sa skorom 22:7 i u narednom kolu čekaju Crvenu zvezdu, dok je Panatinaikos ostao na trećoj poziciji sa 18:11.
(Telegraf.rs)