Posle Karija, i Nikola Jokić je ušao u istoriju NBA lige

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: AP/Tanjug

Košarkaši Denvera ušli su u meč protiv Milvokija sa 10 pobeda u poslednjih 11 utakmica i u vrhunskoj formi preuzeli drugu poziciju na Zapadu. Ipak, njihovu seriju zaustavio je Janis Adetokunbo i moćni Baksi, koji su slavili rezultatom 121:112.

Janis je dominirao sa 28 poena, 19 skokova i sedam asistencija, ali i pored poraza, glavna priča meča bio je istorijski nastup Nikole Jokića. Srpski centar je ponovo briljirao, ostvarivši tripl-dabl sa 32 poena, 14 skokova i 10 asistencija uz nestvarnih 13/16 šut iz igre. A prema podacima "Stathead-a", Jokić je prvi igrač u NBA istoriji koji je zabeležio takve brojke u utakmici u kojoj je odigrao 38 minuta ili manje!

Jokić je nastavio da dominira kao najefikasniji igrač u ligi, prosečno beležeći 29 poena, tripl-dabl učinke i fantastične procente šuta – 57.5 odsto iz igre, 44.5 odsto za tri i 82.1 odsto sa penala. Iako je njegov rekordni nastup došao u porazu, ovakve partije dodatno učvršćuju njegovu kandidaturu za MVP nagradu.

S druge strane, Denver sada ulazi u izuzetno težak deo rasporeda. Sledi duel sa raspucanim Detroit Pistonsima i Boston Seltiksima u gostima, pre nego što se vrate u žestoku konkurenciju na Zapadu.

Podsetimo, nešto ranije i Stefon Kari je prethodne noći ušao u istoriju NBA lige.

(Telegraf.rs)