Nikad čudnija kombinacija Evrolige za meč Virtus - Partizan: Sude britanski Ukrajinac, Turčin i Izraelac
Ovog utorka delegacija Partizana se uputila na put ka Bolonji, gde će u sredu odigrati prvi meč u duplom evroligaškom kolu protiv Virtusa. Meč 25. kola je zaista jedan od važnijih u završnici sezone, jer crno-beli sa skorom 12-12 više nemaju luksuz da ispuštaju trijumfe.
Domaćin je ograničio broj navijača crno-belih koji mogu da uđu u halu, kako se ne bi stvorila atmosfera koja pogoduje Partizanu, kao što je to često u inostranstvu.
U međuvremenu je Evroliga odredila trio sudija koji će deliti pravdu u ovom meču, a odluka je bila poprilično zanimljiva. Pitanje da li smo ikada videli ovakvu "kombinaciju".
Glavni arbitar je dobro poznati Emin Mogulkoč iz Turske, a njemu će pomagati Izraelac i Britanac ukrajinskog porekla!
Sefi Šemeš je određen za prvog pomoćnika, dok je drugi Eduard Udijanski, koji redovno deli pravdu u britanskom prvenstvu.
Partizan nakon gostovanja Virtusu u petak ide na noge i Monaku.
(Telegraf.rs)