Ovo je momenat na 3.24 do kraja koji je Zvezdi otvorio vrata pobede nad Baskonijom

M. M.

Pobeda Crvene zvezde protiv Baskonije u 2. kolu Evrolige uglavnom može da se podvede kao timska, pogotovo ako se uzme u ubzir odbrana koju su crveno-beli igrali tokom svih 40 minuta!

Međutim, ukoliko bi jedan igrač morao da se izvdoji kao junak to bi svakako bio centar crveno-belih Džoel Bolomboj i njegova i te kako važna sekvenca od nešto više od tri minuta do kraja utakmice.

Na semaforu je stajalo 66:62 za Zvezdu koja je u toj situaciji prelako ispustila +16. Lopta je bila u posedu gostujućeg tima, stigla je do Dantea Hola koji je krenuo na zakucavanje, ali je dobio blokadu od Bolomboja.

Arena je u tim trenucima eksplodirala, svi su znali kakva drama sledi da je bilo samo minus dva, da bi Bolomboj u sledećem napadu stigao i da pogodi koš uz zvuk sirene za 68:62 i bitan beg. Na kraju, Bolomboj je imao učinak od 15 poena, a Zvezda je dobila rezultatom 78:71.