Nova pobeda Partizana: Crno-beli demolirali Jenisej, Obradović "stavio u pogon" igrače sa OI

S. G.

Košarkaši Partizana prvi put od početka priprema odigrali su drugu prijateljsku utakmicu ovog leta i slavili ubeldjivo protiv Jeniseja 114:85.

U timu Partizana, najefikasniji igrači protiv Jeniseja bili su Vašington sa 16 poena, Nilikina sa 12 poena i Pokuševski sa 12 poena.

Meč je odgiran u Čačku, u pet perioda, a Partizan je već posle prve četvrtine imao dvocifrenu prednost, a na poluvremenu je vodio 45:32.

Za razliku od meča protiv Igokee, kada je Željko Obradović odmarao olimpijce, u ovom susretu su igrali svi osim povređenog Ajezea Majka.

Takođe,  Obradović je iskoristio priliku da pruži šansu svim igračima i testira strategije koje je planirao.

Nakon Čačka, Partizan kreće na gostovanje na Siciliju, gde će 7. septembra igrati protiv Dertona basketa u polufinalu turnira. Drugo polufinale će igrati Trapani Šark protiv Golden Kings.

Po povratku u Beograd, od 13. do 15. septembra, Partizan će organizovati turnir sa AEK-om i Parizom. Generalnu probu za sezonu ekipa će imati 21. septembra protiv Panatinaikosa u Atini. Prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni Partizan će igrati protiv Borca u Beogradskoj areni 23. septembra

U utakmici koja se igrala pet perioda: Partizan – Jenisej 114:85 (22:11, 23:21, 22:19, 23:18, 24:16)

Partizan: Dejvis 7, Lundberg 6, K. Džons 7, Nilikina 12, Vašington 16, Koprivica 4, Nakić 6, Bošnjaković 11, Marinković 3, Pokuševski 12, Braun 6, Bonga 11, Lakić, T. Džons 9, Dimitrijević 4.