Orlići u polufinalu Evropskog prvenstva! Izrael pao tek u 2. poluvremenu, Karalić i Danilović predvodili tim

S. L.

Odličan uspeh mladih košarkaša

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije do 16 godina uspela je da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva na Kritu, jer je u četvrtfinalu bila bolja od Izraela sa 65:56 (16:16, 15:15, 19:16, 15:9) i tako je zakazala duel sa Francuskom!

Srbija je uspela da slomi svog protivnika tek u poslednjoj deonici, pre čega su bili u ogromnoj egal borbi.

Poluvreme je bilo totalno izjednačeno, onda je tek u trećoj deonici naš tim došao do plus osam i vođstva od 43:35, da bi se protivnici vratili i naterali Orliće da uđu u poslednjih 10 minuta košarke sa samo tri poena prednosti.

Ipak, dobar ritam našeg tima se video i u poslednjoj deonici, kada je Srbija povela sa 57:49, posle čega je došlo vreme za mirije privođenje utakmice kraju.

Najbolji u ekipi Srbije bio je Nikola Karalić sa 19 poena, dok je Vuk Danilović dodao 13 datih koševa.