Hezonja i Musa doneli novu titulu Realu: Madriđani "pometlali" Mursiju za 15. titulu prvaka Španije

S. G.

Madriđani trijumfalno završili sezonu

Košarkaši Real Madrid potvrdili su svoju dominaciju u Endesa ligi pošto su ubedljivo, sa 3:0 u seriji, savladali Mursiju. Za Madriđane, ovo je 15. titula šampiona Španije, a posle dva trijumfa na domaćem terenu sa 84:73 su bili uspešni i u gostima.

Mursia je pružila jak otpor u drugoj utakmici, a fantastično je otvorila i treći susret, a na poluvremenu je imala prednost 40:32.

Ipak, u trećoj četvrtini, Real Madrid je dominirao i pogodio devet od prvih deset šuteva iz igre, uključujući četiri trojke preko Marija Hezonje i Muse, što je preokrenulo rezultat u njihovu korist sa 66:56 pred poslednju četvrtinu.

Mursia je uspela da smanji zaostatak na pet poena sredinom poslednjeg perioda, ali su Hezonja i Musa ponovo preuzeli kontrolu nad igrom za Real Madrid, osiguravši 13 poena prednosti koje su bile dovoljne za konačnu pobedu.

Najzaslužniji za trijumf bili su Džanan Musa sa 18 poena i Mario Hezonja sa 17 poena. Dilan Enis je predvodio Mursiju sa 18 poena.