Dalas deklasirao Tandere: Pokuševski gledao kako Dončić i ekipa ubacuju skoro 50 u prvoj četvrtini

S. P.

Već na poluvremenu je bilo gotovo...

Košarkaši Dalas Maveriksa su ubedljivo slavili u meču protiv drugoplasiranih Oklahoma siti Tandera rezultatom 146:111.

Utakmica je startovala veoma aktivno poenterski, pošto je u prvoj četvrtini postignuto 77 poena, 47:30 u korist Dalasa.

Uprkos velikoj i ranoj prednosti Tanderi su uspeli da odole nekim većim naletima, ali sve je palo u poslednjoj četvrtini kada je razlika došla do 41 poena.

Vrhunsku partiju je odigrao Luka Dončić, koji je bio blizu tripl-dabl učinka postigavši 32 poena, osam skokova i devet asistencija. Irving je dodao 25 uz osam asistencija. Eksum nije nastupio zbog povrede.

Sa druge strane zapaženu partiju je imao Šej Gildžes-Aleksander sa 25 poena, šest skokova i pet asistencija.

Tanderi su i dalje posle ove utakmice na drugom mestu sa 35 pobeda i 17 poraza, dok Maveriksi zauzimaju osmo mesto sa 30 pobeda i 23 poraza. Pokuševski je odigrao tek šest minuta, ali bez učinka.