Lilard blistavom partijom ugasio sjajno šutersko veče Detroita, Pistonsi izgubili i pored 21 ubačene trojke!

S. I.

Teže nego što se očekivalo

Foto> Tanjug / AP

Košarkaši Milvoki Baksa porazili su Detroit Pistonse rezultatom 141:135 za ukupno 29. pobedu u sezoni i učvršćivanje na drugom mestu Istočne konferencije NBA lige.

Tokom prvog poluvremena domaćin, koji je do skoro bio u neverovatnom nizu poraza, bio je uglavnom u vođstvu, koje je rival poprilično lako okrenuo u trećem kvartalu.

U poslednjoj četvrtini Pistonsi su čak i došli do prednosti, međutim Demijan Lilard nije dozvolio da se dogodi senzacija i u odsudnim momentima je bio priseban.

Dugogodišnji košarkaš Portlanda je na kraju imao 45 poena (12/22 FG, 16/16 FT) uz 11 asistencija i 6 skokova! Janis Adetokumbo je okršaj završio sa 31 poenom i 9 uhvaćenih loptu, dok je Bruk Lopez imao 19 i 9 skokova.

Na drugoj strani Alek Burks je bio predvodnik rafala od 21 trojke, pa je sa sedam ubačenih ukupno imao i 33 poena uz 7 skokova i 6 asistencija. Osar Tompson sa 22 i 9 uhvaćenih lopti i Bojan Bogdanović sa 19 bili su prvi pratioci.

Detroit je najgori tim lige sa učinkom 4-38.