Jović ponovo sjajan, ali je morao da pruži ruku Vasi Miciću

M. M.

Oklahoma bolja od Majamija...

Duel srpskih reprezentativaca u NBA ligi pripao je Vasiliju Miciću, čija Oklahoma je savladala u gostima ekipu Majamija za koju nastupa Nemanja Jović - 128:120!

Samo, za razliku od Micića koji je ponovo bio epizodista, te sa klupe zabeležio nešto više od 14 minuta na parketu, uz četiri poena i pet asistencija, Jović je bio starter i ponovo je ostavio sjajan utisak.

Pogotovo u prvom poluvremenu koje je završio sa 12 datih poena, da bi do kraja došao do cifre od 15 poena, pet skokova i četiri asistencije za 32 minuta.

Vodio je Majami sve do kraja druge deonice, kada je Oklahoma stigla do 65:64. Ipak, domaćin je na poluvremenu imao 69:65 - s tim da se vođstvo od četiri poena vrlo brzo istopilo.

Nakon rezultatske klackalice, Tanderi su na ulasku u poslednju deonici imali 99:96 i ta njihova prednost je vrlo brzo postala dvocifrena zahvaljujući seriji 13:0 (112:96).

Šaj Gildžes - Aleksander je bio najbolji u redovima Oklahome sa 28 poena i osam asistencija. Džejlen Vilijams je bio na korak od tripl-dabla i upisao je 19 poena, 12 asistencija i devet skokova.

Čet Holmgren je meč završio sa 23 poena i devet skokova, Dort je imao 14, Džo 11, dok je u sastavu Tandera bio i Aleksej Pokuševski koji nije ulazio u igru.

S druge strane, Bam Adebajo je zabeležio dabl-dabl učinak sa 25 poena i 11 skokova. Meksikanac Haime Žakez je ubacio 21, Hejvord Hajsmit je dodao 19, Tajler Hiro je stao na 17, uz dosta promašenih šuteva, dok je Kevin Lav ubacio 12.