Jović odigrao partiju sezone protiv Lejkersa: Srbin pogađao preko Lebrona, leteo po terenu...

M. M.
Vreme čitanja: oko 2 min.

Umalo dabl-dabl učinak srpskog košarkaša...

Printskrin: X/@PlaybookSN

Poverenje koje je dobio kao starter protiv Los Anđeles Lejkersa, srpski košarkaš Nikola Jović je u potpunosti opravdao i odigrao je meč sezone u NBA ligi!

Majami je na kraju došao do trijumfa rezultatom 110:96 , a Jović je za 28 minuta imao učinak od 15 poena i osam skokova. Uz napomenu da poslednjih 15 minuta praktično nije igrao, te je ušao na nepun minut do kraja meča.

Prethodno je najbolju partiju ostvario 28. decembra protiv Golden Stejta, ubacio je 11 poena i jedini put bio dvocifren.

Sada je odigrao skoro pola sata i stigao je da pogodio trojku preko Lebrona Džejmsa, upiše "alej-ap", ali i da pretrči čitav teren i ubaci loptu u koš.

Odlično je Majami otvorio meč i na prvoj pauzi su imali vođstvo od 25:17, da bi na poluvremenu rezultat iznosio 53:45, uz konstantno vođstvo Vreline koja je ponovo igrala bez povređenog Džimija Batlera.

Štaviše, Majami je na kraju koristio samo osam košarkaša i svi su na kraju bili dvocifreni.

Vodio je Majami i u trećoj četvrtini dvocifrenom razlikom dva puta, na kraju su imali samo +5 pred poslednji kvartal. Lejkersi su u jednom trenutku stigli na 72:74 i to je bilo sve, jer je gost na tri minuta do kraja ponovo pobegao na +15.

Tajler Hiro je sa 21 poenom bio najefikasniji u redovima Majamija, Haime je ubacio 16, Adebajo i Jović su imali po 15, Robinson 13, a Lovri i Ričardson i Kevin Lav po 10. S tim da je ovaj poslednji imao i 14 skokova

Entoni Dejvis je, s druge strane, odigrao praktično čitav meč za Lejkerse i imao je učinak od 29 poena i 18 skokova. Podbacio je Džejms koji je ubacio 12 poena i dodao devet asistencija i šest skokova. Ostin Rivs i njegova 24 poena su takođe za pohvalu.