Vasa Micić i Oklahoma pregazili lidera Zapada

M. M.

Tanderi bolji od Minesote kod kuće sa čak 23 razlike

Posle dva meča koje je presedeo na klupi, srpski reprezentativac Vasilije Micić ponovo je dobio šansu u redovima Oklahome i učestvovao je u trijumfu nad Minesotom rezultatom 129:106.

Micić je na terenu proveo nešto više od 15 minuta i za to vreme zabeležio je učinak od dva poena i četiri asistencije. S druge strane, Aleksej Pokuševski i dalje ispunjava obaveze u "G" ligi.

Tanderi su upisali svoju šestu pobedu u poslednjih osam mečeva, zauzimaju visoko treće mesto na Zapadnoj Konferenciji gde su baš Vukovi lideri.

Šaj Gildžes - Aleksander je bio najbolji pojedinac Oklahome sa 34 poena, devet asistencija i šest skokova, Džejlin Vilijams je ubacio 21, a po 20 su dodali Luguenc Dort i Čet Holmgren.

Domaći tim je ubacio 18 trojki iz 39 pokušaja, sam Dort je imao pet, a zanimljivo je da smo kombinovano, gledajući oba tima, imali 16 ubačenih trojki za poluvreme u kom je Oklahoma vodila sa 66:60.

Problem za Tandere mogao je da bude četvrti faul Holmgrena u trećoj deonici, pri rezultatu 86:76, ali je prednost i dalje rasla i otišla je na +15 (98:83).

Rezultat 100:91 je nešto najbliže čemu se Minesota primakla, uz još jednu sjajnu partiju Entonija Edvardsa sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija. Majk Konli je imao 17, Karl-Entoni Tauns samo 16, dok je Rudi Gober stao na 10.