Bogdan Bogdanović blista, Atlanta ponovo "tone", poraz za Rajakovića i Toronto, Micić ponovo na klupi

S. G.
Vreme čitanja: oko 2 min.

Kapiten Srbije je u odličnoj formi

Košarkaši Atlante upisali su novi poraz, i to na gostovanju protiv Memfisa 125:119.

Nastavlja se igra za Atlantu po sistemu "toplo-hladno". Posle pobeda nad Detroitom i Hjustonom, Hoksi su nanizali dva poraza protiv Majamija i sada Memfisa. Ipak, ono što može da raduje jeste igra kapitena reprezentacije Srbije Bogdana Bogdanovića. Bogi je upisao 16 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Tokom prvog dela meča Atlanta je bila bolja i u jednom momentu imala i dvocifrenu prednost. Ipak, Memfis je uspeo da se vrati u meč, pa su prava uzbuđenja usledila u drugom delu igre.

Bogdanović je trojkom minut pre kraja treće četvrtine doneo izjednačenje na 86:86, a na isteku ove deonice Hoksi su imali prednost 93:90.

Ipak Memfis je otvorio poslednju četvrtinu serijom 12:4, uz odličnu igru Džeksona Džuniora. Atlantini košarkaši uspeli su da izbore novo izjednačenje, ali to je bio sve.

U narednim minutima  serijom od 9:0, košarkaši Memfisa su ponovo preuzeli kontrolu i na kraju zasluženo slavili.

Košarkaši Toronta poraženi su Jute 119:126, ito, posle preokreta u poslednjoj četvrtini.

Tokom većeg dela meča izabranici srpskog trenera Darka Rajakovića su imali prednost. Ipak, u četvrtoj četvrtini Dun i Klarkson predvode seriju od 10:0 kojom se Džezeri vraćaju u meč, a onda dolaze i do pobede. Koliko je Toronto "pao" na samom kraju vidi se i po tome što je rivalu u poslednjoj četvrtini dozvolio 41 poen.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su  Klarkson i Markanen sa po poena. Na drugoj strani istakao se Barns sa 32 poena i 14 skokova.

Oklahoma Siti Tanderi poraženi su od LA Lejekrsa 129:120. Vasa Micić je bio u timu Oklahome, ali je ceo meč presedo na klupi. U ostalim mečevima, Dalas Maveriks su pobedili San Antonio Sparse 144:119, aneverovatni Luka Dončić postigao je tripl-dabl od 39 poena, 12 skokova i 10 asistencija.