Nikola Jokić se ne zaustavlja! Džoker stao na korak od tripl-dabla, Denver slavio u "košnici" Hornetsa

S. G.

Aktuelni šampioni su neumorni

Samo 24 sata posle pobede nad Bruklinom, košarkaši Denver Nagetsa odigrali su novi meč i upisali trijumf, ovoga puta protiv Šarlot Hornetsa 102:95, uz novu blistavu partiju srpskog košarkaša Nikole Jokića.

Aktuelni MVP NBA finala ovoga puta je stao na korak od tripl-dabla i postigao je 18 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Pored Jokića, najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Porter Džunior sa 22 poena. Na drugoj strani, takođe je 22 poena postigao Bridžis.

Kada je o samom meču reč, domaći košarkaši su nametnuli svoj ritam od starta i imali vođstvo. Ipak, Denver je bio taj koji je pratio rivala i imao rezultatski priključak tokom prvog poluvremena.

Posle druge četvrtine Šarlot je vodio 60:54, a onda je tim Majka Melouna dodatno "zategao" odbranu i zaigrao mnogo angažovanije. Tako, meč je prelomljen u trećoj četvrtini koju su gosti dobili sa 30:9.

Do kraja, Denver je sačuvao prednost i zasluženo slavio. Ovo je za tim iz Kolorada peta pobeda na gostovanjima za ukupan skor od 21 pobede i 10 poraza i treće mesto Zapada, iza Timbervulfsa i Oklahome.

Sledeći meč Denver igra već u ponedeljak protiv Golden Stejta u NBA programu za katolički Božić.