Savladali Partizan, ali ne mogu i Lavove: Cedevita Olimpija i dalje bez pobede u Evrokupu

Ove godine u Evropi se nižu samo porazi

Košarkaši Cedevite Olimpije doživeli su osmi poraz u grupi A Evrokupa nakon odigranih osam kola, gubeći od London Lajonsa u Londonu rezultatom 101:95.

Utakmica je počela izjednačeno u prvoj četvrtini, ali je domaći tim preuzeo kontrolu tokom meča i otišao na poluvreme s vođstvom od 50:43.

Cedevita Olimpija se vratila u igru tokom treće četvrtine, povela je zahvaljujući igri Prepeliča, ali je London napravio seriju od 6:0 vraćajući svoje vođstvo.

Meč je bio vrlo neizvestan gotovo do poslednjih trenutaka, sve dok domaći tim nije ostvario seriju od osam poena, što im je omogućilo da se odvoje i na kraju trijumfuju.

Najefikasniji igrač pobedničkog tima bio je Morgan s postignutih 24 poena, dok je Olaseni dodao 19 poena i 12 skokova.

Kod Cedevite Olimpije, Prepelič je bio najefikasniji sa 23 poena i 10 asistencija, dok je Kobs postigao 19 poena.

Cedevita Olimpija trenutno zauzima poslednje mesto grupe sa osam poraza, bez pobeda, dok su Lajonsi treći sa šest pobeda i dva poraza.