Nebojša Čović pričao o mogućoj ostavci u Zvezdi: "Za one koji se brinu za moje zdravlje, dobro sam"
Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović u opširnom intervjuu za Eurohoops pričao je o mogućoj ostavci zbog zdravstvenih problema, ali da to nije sada na talonu i da je spreman za novu sezonu tima sa Malog Kalemegdana.
- Da, veoma moguće. Imao sam jednu ozbiljniju operaciju tokom petog meča finala ABA lige, nije mogla da se odloži. Da sam bio zdrav i da sam bio prisuta, peti meč se ne bi ni odigrao zbog nekih stvari koje nemaju veze sa sportom. Dobro, to je sada prošlost i za one koji se brinu za moje zdravlje, dobro sam. Ulazimo veoma ambiciozno u novu sezonu, želimo dobre rezultate. U tome smislu, želimo da napravimo novi korak u Evroligi.
Vizija za crveno-bele, što se tiče Čovića, je jasna.
- Kada sam postao predsednik Zvezde, dugovi su bili milionski, tačnije 15,6 miliona, verujem da to mnogi znaju. Ono što smo prošli i gde smo sada. Zvezda je danas poštovan evropski klub, član porodice Evrolige koji je sposoban da rasproda Arenu. Klub je osvojio 22 trofeja u 12 godina. Podsetiću vas da je ovaj klub doveo košarku u Srbiju preko Nebojše Popovića, Bore Stankovića i profesora Nikolića, osvojen je 21 kup u period od 1945. do 2011. godine. To govori samo po sebi šta radimo i koliko smo podigli klub. Vidim Zvezdu kao stabilan klub sa A licencom Evrolige, sa stabilnim budžetom i očigledno je da idemo u tom pravcu - naveo je Čović.
(Telegraf.rs)