Panatinaikos poražen pred dolazak Partizanu: Alba bila tvrd orah za Atinjane
Čovek odluke Maodo Lo u samoj završnici
Košarkaši Albe zabeležili su desetu pobedu u Evroligi ove sezone, a do nje su stgli u krajnje neizvesnoj utakmici protiv Panatinaikosa u Atini - 84:88.
Junak pobede Berlinaca bio je Maodo Lo koji je na 57 skeundi pre kraja pogodio dvojku za egal 84:84, potom je iskoristio i slobodna bacanja na 17 sekudni pre završetka, za vođstvo, a pre i posle njegovih poena Dvejn Bejkon je u dva navrata promašivao na drugoj strani.
Bejkon nije bio precizan u šutu za dva pri egalu, potom je promašio i za tri poena u samoj završnici, pri vođstvu gostiju, da bi konačan rezultat meča, sa linije penala, postavio Jani Vecel.
Panatinaikosu je ovo bio 22. poraz ove sezone koju će završiti u narednoj rundi gostovanjem ekipi Partizana.
Poznato je, taj meč mogao bi da bude ključni po crno-bele za plasman u Top 8 ukoliko ne savladaju Monako (meč u toku), a ukoliko se iz Monte Karla vrate sa trijumfom onda će protiv Atinjana igrati za što bolji plasman pred doigravanje.
Tragičar "Zelenih" Bejkon bio je najefikasniji u poraženom timu sa 16 poena, doduše uz šut za tri 1/6, dok je Grigonis ubacio 15.
Na drugoj strani, kod Albe, Džejlen Smit je sa 14 poena bio napadački najproduktivniji, a poen manje imao je na svom kontu igrač odluke Lo.
Evroliga, 33. kolo
Panatinaikos - Alba 84:88
Milano - Barselona (u toku)
Monako - Partizan (u toku)
Četvrtak
Crvena zvezda - Olimpijakos 87:79
Žalgiris - Makabi 68:67
Fenerbahče - Anadolu Efes 103:86
Valensija - Virtus 79:68
Real - Bajern 79:67
Baskonija - Asvel 120:100
(Telegraf.rs)