"Lesor mora da bude kažnjen": Legendarni odbojkaš Srbije smatra da Francuz nije smeo da reaguje onako

Vreme čitanja: oko 1 min.

Gerić je uplivao u vode sportske psihologije nakon kraja karijere, te je imao i doda apsolvaciju ovog slučaja

Foto: MNPress

Slavni srpski odbojkaš Andrija Gerić, gostujući na TV Prva, istakao svoje mišljenje o incidentu na meču Partizana i Crvene zvezde kada je Matijas Lesor udario Filipa Petruševa po završetku košarkaške utakmice.

- Moj stav oko ovoga je da ozbiljan sportista poput Lesora nije tu zbog koševa nego nosi i odgovornost. Bez obzira šta se desilo, fizički napad nije deo sporta. On ne sme da reaguje tako, iako je u našem društvu to prihvatljivo. Ovome se staje na put tako što se igrač kazni. Tuča ne treba da bude deo predstave za gledaoce. Postoji način da se stane na put, samo je pitanje da li postoji želja. Ima mnogo sportista koji su pravi uzor javnosti. U sportu poput košarke postoje provokacije, štipkanja... Ne možete zbog toga nekog da udarate, morate da se ponašate po pravilima. Ponašanje igrača Partizana nije po pravilima i on mora da bude sankcionisan, bez obzira da li će ga kazniti klub ili liga. Sudija je neko ko treba da čuje provokacije ako su one postojale, ali su one deo sporta i zbog njih ne treba da bude tuče. Kad te neko provocira moraš da budeš iznad toga - naveo je Gerić.

Gerić je uplivao u vode sportske psihologije nakon kraja karijere, te je imao i doda apsolvaciju ovog slučaja.

- Ja nisam tu da određujem pravila i kazne, ali ako se neko dva puta kazni više se neće dešavati. Što se tiče sportista, oni moraju da budu svesni da su uzor i da je svaka reakcija na terenu uticajna na one koji gledaju - zaključio je Gerić.

Video: Usporeni snimak početka sukoba Lesora i Petruševa: Zvezdin košarkaš ga nije prvi udario

(Telegraf.rs)