Ni odlični Vasa ne pomaže Efesu: Olimpija obezbedila 4. mesto pred plej-of Evrolige

Turski tim je potpuno stao u drugom poluvremenu

Košarkaši Olimpije iz Milana pobedili su Anadolu Efes u Istanbulu rezultatom 83:77 u meču  32. kola Evrolige

Italijanski tim je ovom pobedom obezbedio najmanje četvrto mesto pred plej of takmičenja, a samim tim i prednost domaćeg terena.

Kada je reč o samom meču, Efes je odlično igrao tokom prvog poluvremena i imao prednost 51:36, ali se u nastavku utakmice raspala njihova igra.

Olimpija je "dodala gas" malo po malo topila prednost domaćih košarkaša, a meč je prelomljen na dva i o minuta do kraja posle serije 8:0.

U pobedničkom timu Luiđi Datome je bio najefikasniji sa 14 poena, Devon Hol sa 13 i Ševon Šilds i Serhio Rodriges (8as) sa po 12 poena. Micić je sa 27 poena (6/7 za dva, 3/9 za tri, 6/7 slobodna bacanja), 2 skoka i 5 asistencija za 35 minuta bio najbolji kod Efesa, Adrien Moerman je dodao 16, a Šejn Larkin 10 poena.