FMP vezao sedmi poraz u ABA ligi: Studenti zakomplikovali borbu za plej-of

Biće zanimljivo u borbi za doigravanje

Košarkaši FMP-a poraženi su u Podgorici od ekipe Studentskog centra rezultatom 85:76 u okviru 21. kola ABA lige.

"Panteri" su odigrali dobro prvo poluvreme, u jednom trenutku druge četvrtine imali i devet poena prednosti, a na kraju prvih 20 minuta igre prednost je iznosila pet poena.

U trećoj četvrtini Studenti su stigli do preokreta, preuzeli vođstvo i sve vreme do kraja meča ga održavali.

Najzaslužniji za trijumf podgoričke ekipe bio je Erik Nil sa 21 poenom, 13 asistencija i šest skokova. Po 16 poena ubacili su Tomislav Ivišić i Kenan Kamenjaš, a dva manje Flečer Megi.

U ekipi FMP-a Brajs Džons je zabeležio 15 poena i osam asistencija, a Nenad Nerandžić poen manje.

Ovim porazom FMP je dodatno zakomplikovao svoju poziciju pred plej-of. Podsetimo da je od ove sezone promenjen format plej-ofa, i da će se šest ekipa naći u doigravanju.

FMP je sada šesti, sa skorom 10-9, pobedom više od Cibone i dve više od Mege i večerašnjeg rivala, koji je uz pobedu nadoknadio i poraz u Železniku i sada ima bolji međusobni skor.