Gde su, šta rade, crno-bele legende iz 1992? Heroj tima je trener, MVP predsednik KSS
28 godina kasnije, većina ili gotovo svi igrači su ostali u košarci, direktno ili neposredno preko dece
Aleksandar Đorđević je začinio istanbulsku noć trojkom koja je bila najava mnogih dalekometnih koševa koji su rešavali mečeve i titule, naročito su bile slatke one u reprezentativnom dresu.
- Ostvario mi se dečački san! Kao deca, igrajući u dvorištima škola, na betonu, mnogo puta smo zamišljali baš takve utakmice - vreme ističe, a ti treba da pogodiš poslednji poen, svi su na nogama, drama je na vrhuncu.
- Srećan sam čovek, jer se meni taj san ispunio. Nikada se nisam osećao bolje nego tada - znao je da kaže Sale mnogo puta.
Taj koš je Saletu promenio karijeru, a mnogima je upravo titula iz Istanbula najblistaviji momenat.
Generacija se rasula, Željko Obradović je ovom titulom najavio da kreće era najtrofejnijeg evropskog trenera u istoriji, a mnogi njegovi izabranici su i dalje u Partizanu - evo i kakvi su aktuelni životni putevi aktera utakmice sa Huventudom.
ALEKSANDAR ĐORĐEVIĆ
Doskorašnji selektor Orlova, ostvaren kao trener na reprezentativnom planu, a sada želi da podigne i Virtus Bolonju iz pepela. Nekadašnji velikan se ponovo diže sa Đorđevićem i bio je lider šampionata Italije i učesnik plej-ofa Evrokupa, sve do prekida sezone zbog korona virusa.
PREDRAG DANILOVIĆ
Trenutno predsednik KSS gde će sa novim selektorom Igorom Kokoškovim pokušati da se domogne Olimpijskih igara. Ime i reputacija iz igračkih dana su takvi da je i suvišno trošiti reči o tome kakav uticaj ima.
NIKOLA LONČAR
Igračku karijeru je gradio u Španiji, gde je nedavno bio i veoma cenjeni stručni televizijski konsultant. Taj unosan posao je ostavio kako bi Partizanu pomogao da se podigne, kao sportski direktor.
Zanimljivo je i da je Lončar igrao za Huventud u sezoni 1998-1999, nosio je dres Reala i Makabija, Estudijantesa i Armanija, još nekoliko klubova je predstavljao, ali nigde nije bio uspešan kao u Partizanu - Evroliga, dve titule i tri Kupa.
MLAĐAN ŠILOBAD
Mlađan Šilobad je jedan od simbola dugovečnosti u klubu. Sa pozicije izvršnog direktora učestvovao je pre dve godine u vrlo turbulentnoj sezoni, njegovo iskustvo u rukovodećem korpusu kluba je od velikog značaja za sistem Partizana koji se u ovom trenutku učvršćuje.
Vojnik je Partizana, neko ko zna kako "diše" klub i u kom pravcu bi ga trebalo usmeriti.
ZORAN STEVANOVIĆ I VLADIMIR DRAGUTINOVIĆ
Nekadašnji asovi su se našli u klubu na novom zadatku, ovaj put u ulozi direktora omladinske škole.
Zoran Stevanović je bio rukovodilac omladinske škole, a sada je to Vlada Dragutinović koji ima slična zaduženja, kao direktor mlađih kategorija, a na ovu poziciju došao je iz agencije BDA, gde je bio direktor za Srbiju.
ŽELJKO REBRAČA
Posle igračke košarkaške karijere se nije posvetio igri pod obručima, za razliku od saigrača iz slavne 1992. U rodnom Somboru je pokušao da pokrene privatni biznis i nije se proslavio.
Sa uživanjem prati igre sina, koji na američkom kontinentu pruža obećavajuće partije.
SLAVIŠA KOPRIVICA
Nema ga dugo u javnosti, potpuno se povukao, a poput Rebrače, može da se ponosi dečakom za primer - sin Balša je talenat kome se predviđa velika karijera.
IVO NAKIĆ
Deo je agencije BDA, koju predvodi Rade Filipović, nekadašnji Partizanov kondicioni trener koji se u Americi pronašao u agentskim vodama. Fokusiran je na hrvatsku košarkašku scenu, a takođe ima sina za ponos - Mario je već dugo u Realu, a prve korake napravio je u Mladosti iz Zemuna, zatim i crno-belima.
Partizan - Huventud 71:70 (40:30)
PARTIZAN: Danilović 25, Đorđević 23, Stevanović 6, Nakić 5, Koprivica 4, Šilobad 4, Dragutinović 2, Lončar 2, Rebrača. Trener: Željko Obradović.
HUVENTUD: Prisli 20, Tomas Đofreza 18, Viljakampa 13, Rafael Đofreza 8, Morales 6, Tompson 5, Pardo, Ruf. Trener: Lolo Sainc.
(Telegraf.rs)