Partizan igra F8 Evrokupa? Svi klubovi su pristali, na potezu su organizatori takmičenja!

Brz rasplet je opcija!

Foto: Marko Jovanović

Korona virus stopirao je sport u svetu, traže se na svim meridijanima adekvatna rešenja za nastavak sezona, a u košarkaškom Evrokupu se razmatra jedan predlog Virtusa.

Čelnik Virtusa iz Bolonje, Luka Baraldi, rekao je da je sedam od osam klubova završnice Evrokupa raspoloženo za fajnal ejt turnir, gde bi se igralo po nokaut sistemu na jednu pobedu i sezona bi se u ovom takmičenju završila brzo, bez napornih i rizičnih gostovanja.

Baraldi je rekao da su njegov predlog prihvatili u Partizanu, Uniksu, Promiteasu, Tofašu, Unikahi i Veneciji, samo se čekao odgovor Monaka.

Iz Monaka je stigao odgovor da "je pravo vreme za klubove i organizacije da rade zajedno za više dobro i kako bi se našlo pravo rešenje za najteže situacije". Monako dodaje da nije dobio zvaničan poziv da se o ovom predlogu oglasi, na potezu je Evrokup.

Inače, ukrštaju se Partizan - Uniks i Promiteas - Tofaš, sa druge strane su parovi Monako - Virtus i Unikaha - Venecija.

Video: Milosavljević video moćan Partizan: Ovaj tim zaslužuje finale Evrokupa

(Telegraf.rs)