Lebron promašio nemoguće: Položio je loptu u obruč za produžetak i ona nije ušla!

Dončić bez pobede, nije se ni Lebron proslavio - promašio je polaganje za produžetak!

Košarkaši San Antonio Sparsa nadigrali su Dalas sa 119:109, iako je Luka Dončić dominirao sa 38 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Slovenački košarkaš je imao novu dominantnu partiju, ali je Oldridž poveo Sparse ka pobedi sa 24 poena, Gej je dodao 17, Belineli 16.

Naš Boban Marjanović je ovaj put dobio nešto skromniju šansu, za devet minuta je ubacio četiri poena uz skok, pa je ovo novi poraz posle duela sa Indijanom. Sparsi su prišli na pobedu Kingsima, sprečili su usput treći uzastopni poraz.

Boston je protiv Indijane obezbedio plej-of uz 30 poena Tejtuma, Klipersi su se poigrali protiv Voriorsa, koji ovaj put nisu računali na Karija, a ni na našeg Alena Smailagića, zbog povrede.

Povratnik Kari je pauzirao ovao put, a Lenard je bio lider sa 23 poena za 25 minuta, Voriorse je predvodio hrvatski košarkaš Bender sa 23. Lejkersi nisu došli do pobede poput drugog kluba iz Los Anđelesa, iako je Lebron zabeležio dabl-dabl sa 29 poena i 12 skokova, samo jedna asistencija mu je nedostajala za tripl-dabl.

Dejvis je dodao 26 poena, Dinvidi je predvodio Netse sa 23. Netsi su vodili u celoj poslednjoj deonici, Lejkersi su izjednačili samo na 102:102, ali je poslednji koš pripao gostima.

Entoni Dejvis je prvo trojkom doneo izjednačenje na samo 42 sekunde pre kraja, ali je naredna odbrana na Dinvidiju bila preslaba, rutinski je došao do koša sa poludistance.

U narednom napadu je Lebron preuzeo akciju za produžetak, došao je do polaganja, ali ga je promašio! Lopta je iskliznula iz obruča, usledila je neverovatna borba za nju, a nekoliko sekundi bilo je dovoljno da proba i Dejvis trojkom da donese pobedu, nije uspeo.