Milutinov pregazio i Budućnost i Moraču, Olimpijakos dominantno do pobede u Crnoj Gori!

Milutinov i Vilijams-Gos utišali navijače podgoričkog kluba

Košarkaši Budućnosti poraženi su u Morači od Olimpijakosa u meču 25. kola Evrolige sa 89:76. Najefikasniji je kod pobednika bio Jorgos Printezis sa 19 poena, a posle bledog izdanja u meču sa CSKA, Nikola Milutinov je odigrao sjajan meč.

Srpski centar je ubacio 15 poena i imao 12 skokova u dabl-dablu, ali je dobar bio i Najdžel Vilijams-Gos nekadašnji igrač Partizana sa 12 poena i pet asistencija.

Olimpijakos je imao još "dvocifrenih" igrača, Sašu Vezenkova (12) i Aksela Tupana (13 poena). U ekipi Budućnosti su Edvin Džekson i Filip Barović imali po 13 poena, a Noris Kol deset.

Crveno-beli su od prvog minuta meča stavili do znanja Podgoričanima da su posle nekoliko neubedljivih utakmica došli po pobedu u Crnu Goru.

Milutinov je odmah iznudio faul vredan penala od Džejmsa Bela, da bi novim poenima posle toga uz podršku Brijantea Vebstera napravio seriju 6:0 za minut i po na terenu.

Noris Kol i Erl Klark su uspeli da pokrenu Budućnost nakon toga, ali su gosti posle deset minuta vodili 27:21 i prednost povećavali do poluvremena. Posle trojke Nemanje Gordića za Budućnost, gosti su napravili seriju 9:0 za 51:33 i već tada praktično prelomili meč.

Prednost je u nastavku išla i do +24 u korist Pirejaca a Budućnost je tek u finišu uspela da spusti zaostatak na 12 poena pre nego će Vasilis Spanulis ubaciti trojku i samo overiti pobedu. Podgoričani sada imaju skor 6-19 i nalaze se na 15. mestu Evrolige dok je Olimpijakos osmi sa skorom 13-12.