Imamo najveći promašaj ove godine i to u Ligi Evrope: Majstore, kako ovo nisi dao?

S. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Printskrin / YouTube / TV Arena sport

Prvi put u istoriji kluba Bode Glimt je preskočio prepreku u četvrtini finala evropskog kupa i nakon poraza od Lacija u Rimu posle 120 minuta (i slavlja 2:0 u Norveškoj) i penala domogao se polufinala. Liga Evrope će imati svog "anderdoga" u završnici, a do nje su došli teškom mukom.

Tati Kasteljanos je od junaka u 21. minutu, kada je na stadionu "Olimpiko" načeo mrežu Bodea, postao tragičar, pošto je on promašio poslednji penal u seriji. Ko nije gledao meč verovatno nije video situaciju zbog koje do penala, čak ni produžetaka uopšte nije moralo da dođe.

Igrao se prvi minut nadoknade kada je sjajnu loptu na nekoliko metara ispred polupraznog golmana dobio fudbaler Bodea i rezervista Andreas Helmersen, a onda je usledio najveći promašaj sezone u evropskim takmičenjima.

Užasno je zahvatio loptu, samo je podigao i poslužio čuvaru mreže Hristosu Mandasu, koji je imao lak posao.

Kazna je usledila u trećem minutu nadoknade kada je Tidžani Noslin doneo produžetke Laciju, Bulaje Dija čak i prednost od 3:0 kasnije u 100. minutu, ali se na penale otišlo pošto se Helmersen iskupio u 109. minutu i tako izbegao ulogu tragičara meča.

Kako je izgledao promašaj u nadoknadi drugog poluvremena pogledajte u videu ispod. Možete pogledati i promašaj Ivana Martina od pre nekoliko meseci u meču Šturma i Đirone u Ligi šampiona.

(Telegraf.rs)