Horor: Poznati fudbaler pao sa 11. sprata i poginuo, bio je saigrač sadašnjeg člana Zvezde

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Strašna vest stiže nam iz Kine, gde su tamošnje vlasti jutros saopštile da je gabonski fudbaler Aron Bupendza stradao nakon pada sa jedanaestog sprata stambene zgrade u Hangdžouu!

Bupendza je ove sezone potpisao za Zhejiang FC, odigrao je šest utakmica, postigao četiri gola i zabeležio dve asistencije, čime je postao ključni igrač u timu.

Lokalne vlasti trenutno sprovode opsežnu istragu o okolnostima tragedije, a u opticaju su različite verzije događaja — od mogućeg samoubistva, nesrećnog pada, pa do sukoba sa njegovim bratom, koji je bio s njim u trenutku incidenta.

Podsećanja radi, Bupendza je prošlog leta elektronski potpisao za egipatski klub Zamalek, ali se kasnije povukao iz dogovora, zbog čega je uprava Zamaleka podnela zvaničnu žalbu FIFA.

Takođe, za reprezentaciju Gabona igrao je do 2023. godine i bio je saigrač Gelora Kange - veznog fudbalera Crvene zvezde.

Tokom karijere nastupao je za Bordo, Pau, Ajačio, Tur, Hatajsport, Al-Arabi, Al-Šabab, Sinsinati, Rapid Bukurešt...

(Telegraf.rs)