"Radije bih zakucao ekser u penis nego..." Šokantna izjava tokom prenosa uživo, voditelj odmah dobio otkaz

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Robyn Beck / AFP / Profimedia

Australijski radio voditelj Marti Šergold izazvao je veliki skandla tokom prenosa uživo, jer je izneo uvredljive komentare o ženskom fudbalu i nedavnim lošim nastupima ženske fudbalske reprezentacije te zemlje!

Povod za njegovu uvredljivu i seksističku izjavu bili su loši rezultati Australaije na nedavnom "SheBelieves" Kupu, gde su upisale tri poraza: 0:4 protiv Japana, 1:2 protiv Sjedinjenih Američkih Država i 1:2 protiv Kolumbije.

- Radije bih zakucao ekser u penis nego gledao ženski fudbal - rekao je Šergold koji je vrlo brzo ostao bez posla, dok mu je i budućnost ugrožena.

Najgore od svega jeste to što se nije zaustavio na ovome tokom prenosa.

- Žao mi je ako omalovažavam sport uopšte, ali to je moje mišljenje. Ako vam se ne sviđa, možete da gurnete svoje mišljenje u svoju guzu. Zar ne postoji neki muški sport o kojem možemo da pričamo?

Reakcije su bile brzo i oštre, s mnogim poznatim ličnostima i organizacijama koje su osudile njegov nastup. Mnogi su ga optužili za seksizam i nepoštovanje ženskog sporta, dok su drugi izrazili zabrinutost zbog toga što ovakvi komentari postavljaju loš primer za mlade devojke koje se bave sportom.

(Telegraf.rs)