Kristal Palas nadigrao Milvol i Ivanovića i plasirao se u četvrtfinale FA kupa!

L. Đ.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Kristal Palasa obezbedili su plasman u četvrtfinale FA kupa, pošto su kao domaćini pobedili Milvol 3:1.

Nakon nešto više od pola sata igre, odnosno u 33. minutu, domaći su došli do prenosti pošto je autogol postigao Džepet Tanganga, a već je bilo 2:0 u 40. minutu kada je precizan bio Danijel Munjoz.

Uspeo je Milvol da se vrati u igru krajem prvog poluvremena, tačnije u 13. minutu nadoknade prvog dela kada je precizan bio Ves Harding. Ipak, nije uspeo gostujući tim da dođe do izjednačenja, a konačan rezultat je postavio Edvard Enketija u 81. minutu posle asistencije Krisa Ričardsa.

Utakmicu je obeležio i veoma nespretan start Lijama Robertsa nad Žan-Filipom Matetom, koji je na nosilima napustio stadion.

U istom terminu, Preston je pobedio Barnli 3:0 i tako uz Aston Vilu i Kristal Palas obezbedio prolaz dalje.

Ovo su ostali parovi pete runde FA kupa: Bornmut - Vulverhempton, Mančester siti - Plimut, Njukasl - Brajton, Mančester junajted - Fulam i Notingem Forest - Ipsvič.

(Telegraf.rs)