Vlahović nije odigrao ni minut, Juventus pobedio Inter u velikom derbiju Italije!
Veliki derbi italijanskog fudbala u 184. izdanju između Juventusa i Intera nam tradicionalno nije priredio veliki broj golova, ali je sezonu u Kalću učinio još zanimljivijom. Torinska "stara dama" slavila je sa 1:0 i tako direktno pomogla Napoliju, Atalanti, ali i sebi.
Dušan Vlahović je definitivno izgubio svoje mesto u startnoj postavi, na ovom meču čak i u timu, pošto ga Tijago Mota nije korisito. Opet je Randal Kolo Muani dobio prednost i na terenu je proveo ceo meč.
Nije imao pravi učinak kada su u pitanju golovi, ali jeste asistenciju u tom 74. minutu, kada je Fransisko Konseisao bio staložen da pogodi gol sa desetak metara i obraduje navijače!
U prvom poluvremenu mu je Jan Zomer skinuo jednu veliku priliku, Kolo Muani je takođe imao priliku, ali je Inter generalno propustio više toga.
Tako je Mikele Di Gregorio u 19. minutu jedva zaustgavio šut Mehdija Taremija, Denzel Damfris u završnici pogodio desnu stativu, dok je Federiko Dimarko pre toga iz izgledne pozicije izblokiran.
Drugo poluvreme je proteklo uz veliku dozu opreza i maltene da nismo imali one prave, istinske situacije za postizanje golova do samog finiša. Tada je Markus Tiram nekoliko puta pretio Di Gregoriju, međutim to nije pomoglo Interu.
Napoli ostaje lider sa 56 bodova, Inter ima 54, a zatim slede Atalanta sa 51 i Juventus i Lacio sa po 46.
(Telegraf.rs)