Spas u zadnji čas na Gudisonu: Everton u 94. minutu izvukao bod protiv Fulama

S. T.

Fudbaleri Evertona nastavili su sa serijom utakmica bez poraza posle katastrofalnog starta sezone. Sada su na pet, pošto su u poslednjem trenutku izbegli neuspeh na Gudisonu protiv Fulama - 1:1 (0:0).

Činilo se da će Fulam uzeti sva tri boda na Gudisonu, ali je Everton uspeo na kraju da stigne do devetog boda u sezoni i tako se dodatno odlepi od crvene zone.

U prvom poluvremenu Evertonu je posle VAR reakcije poništen gol Dominika Kalverta-Luina zbog ofsajd pozicije, a Fulam je uspeo da to kazni u drugom delu.

Igrao se 61. minut kada je odlični Emil Smit Rou uposlio Aleksa Ivobija, pa FK Eje nekadašnji duo Arsenala zatresao mrežu Evertona.

Međutim, spas u zadnji čas stigao je u četvrtom minutu nadoknade za Everton za totalnu euforiju. Beto je ostao sam pred golmanom posle centaršuta Janga i na kraju je doneo bod Karamelama.

Everton sada ima devet poena na 15. mestu, a Fulam je deseti sa tri boda više.