Mesi jeste najbolji, ali oduševićete se kada vidite šta je uradio Alba: Mala Barsa dominira u Americi

S. I.

Plej-of MLS lige započet je pre nekoliko dana okršajima plej-ina, a osmina finala otvorena prethodne noći. Magovi marketinga su za sam početak odredili susret Inter Majamija i Atlante junajted, a pobedu je upisala četa Herarda Tate Martina - 2:1.

Mala Barselona okupljena na Floridi je odradila sjajan posao i nije dozvolila iznenađenje svom rivalu. Tako su opravdali ulogu tima sa najboljim učinkom ikada u regularnom delu MLS lige.

Sve je počelo u drugom minutu, kada je Luis Suarez u svom stilu uspeo da se oslobodi čuvara u kaznenom prostoru i prizemnim udarcem doneo plus svom timu.

Razlika ipak nije potrajala do kraja poluvremena, pošto je Saba Lobjanidze doneo izjednačenje.

A onda je došao i taj 60. minu, Lionel Mesi je kao i po običaju dirigovao napadom, međutim ovde sve zasluge za gol idu Đordiju Albi. Zategao je sa 25 metara i pogodio sam ugao protivničkog gola, za veliko slavlje u Fort Loderdejlu.

To je levom beku donelo i nagradu za igrača utakmice, ali je opet najbolji utisak ostavio omaleni Argentinac i verovatno najbolji fudbaler današnjice.

MLS serija se igra na dve pobede u osmini finala, tako da će Inter još jednom morati da porazi Atlantu.