Bivši napadač Arsenala "očerupao" Petlove: Senzacionalan preokret Brajtona, Totenhem srušen na jugu Engleske

S. T.

Neverovatna završnica kola u Premijer ligi Engleske! Ekipa Brajtona napravila je zaista nestvaran preokret protiv Totenhema na svom "Ameksu", pošto je nadoknadila minus od dva gola iz prvog poluvremena i na kraju slavila ogromna tri boda - 3:2 (0:2)!

Delovalo je posle prvih 45 minuta da Totenhem ima sve u svojim rukama na ovom meču, pošto je vodio golovima Džonsona iz 23. minuta na asistenciju Solankea i Medisona iz 37. minuta na dodavanje Vernera.

Međutim, stvari su vrlo brzo počele da se menjaju po povratku sa odmora. Prvo je Minte u 48. minutu smanjio rezultat na 1:2 na dodavanje sjajnog Kaorua Mitome.

To je bio uvod u kompletan preokret na ovom meču, pošto je zatim Ruter na asistenciju Mitome doneo izjednačenje, da bi samo osam minuta kasnije usledio i novi šok za Pevce.

A servirao ga je niko drugi do bivši fudbaler Arsenala, najvećeg rivala Totenhema, Dani Velbek. On je u 66. minutu ispostaviće se postavio i konačan rezultat.

Napadao je Totenhem, Udogi je u 84. minutu imao najbolju šansu, ali je Verbrugen odbranio njegov udarac u šansi.

Posle ovog kola, Brajton je šesti sa 12 bodova, dok je Totenhem na devetom mestu sa 10.