Napoli rutinski zadržao prvo mesto: Lider Serije A prekinuo niz "novajlije", Lukaku blistao

S. J.

Fudbaleri Napolija savladali su ekipu Komoa sa 3:1, u okviru sedmog kola italijanske Serije A.

Već u prvom minutu poveli su domaći, kada je Romelu Lukaku asistirao za Skota Mektominija, koji je zatresao mrežu.

U samom finišu prvog poluvremena, u 43. minutu, Strefeca je poravnao stanje na semaforu.

Ipak, to je bio maksimum gostiju, pošto je u nastavku prvo Lukaku pogodio sa penala u 53. minutu, da bi potom i David Neren, na asistenciju Belgijanca, postavio konačan rezultat u 86. minutu.

Napolitanci su tako prekinuli niz novajlije u elitnom rangu italijanskog fudbala, koji tri poslednja meča nije znao za poraz.

Sa druge strane, Napoli je tako zadržao prvo mesto na tabeli sa 16 bodova, dok je Juventus drugi sa četiri manje, i mečom manje.