Maksimović ovim potezom raspametio Delije protiv Intera i podsetio ih na legendarnog fudbalera

S. I.

Nisu se fudbaleri Crvene zvezde proslavili na "San Siru", posebno ne u drugom poluvremenu i na kraju su u drugom kolu Lige šampiona poraženi sa vrlo ubedljivih 4:0 od Intera.

Duel nisu mogli da isprate oni najvatreniji navijači usled zabrane, ali je određeni broj pristalica bio na tribinama i oni su makar mogli da vide na delu mladog Andriju Maksimovića, koji je opet zablistao nakon derbija.

Možda i jedina svetla tačka u bledoj partiji crveno-belih bio je još uvek 17-godišnji momak, koji je i u najavi meča istaknut kao neko na koga treba obratiti pažnju. To je i dokazao, a posebno je bio magičan jedan potez.

Igrao se 28. minut utakmice kada je Maksimović u prijemu faktički izbacio protivnika i prošao pored njega, a onda se i stuštio ka golu rivala.

Nekoliko puta je potom i povučen, napad nije doneo priliku ekipi, ali je sam fudbaler opravdao šansu koju je dobio i kupio srca svih navijača koji ga već porede sa legendarnim Dejanom Savićevićem.