Bio jednom jedan Mančester...

L. I.

Mančester junajted od odlaska Aleksa Fergusona 2013. godine nikako da postiže rezultate u kontinuitetu. Naime, klub sa Old Traforda godinama tavori, titula u Premijer ligi osvojena je pre 11 godina, a sada su se ponovo propisno obrukali. Mančester je na domaćem terenu poražen od Totenhema prilično lako i ubedljivo rezultatom 3:0.

Izabranici Angea Postekoglua do prednosti su došli već u trećem minutu kada je mrežu "đavola" pogodio Džonson.

Totenhem je u 11. minutu zapretio preko Medisona, u 22. minutu blizu novog pogotka bio je Džonson, dok je jedinu priliku za Mančester u prvom poluremenu imao Zirkze.

Posao je domaćinu dodatno otežan jer je u 42.minutu direktan crveni karton zaradio Portugalac Bruno Fernandes.

Posle samo dva minuta igre u nastavku Kuluševski je duplirao prednost, da bi konačnih 3:0 postavio Solanke u 77. minutu.

U narednom kolu Totenhem će gostovati ekipi Brajtona, dok će Mančester odmeriti snage sa Aston Vilom.