Roma "iz dvojke u keca", Veroni uzalud gol Lazovića protiv Fabregasovog tima

S. J.

Fudbaleri Rome slavili su protiv ekipe Venecije sa 2:1, u okviru šestog kola italijanske Serije A.

Vučica je do trijumfa došla posle preokreta, s obzirom da su na poluvremenu imali gol zaostatka.

Igrao se 44. minut, kada je Pohjanpalo doneo prednost gostima, da bi u nastavku bio viđen obrt. Prvo je u 75. minutu Kristante izjednačio, a onda je u 83. minutu Pisilji doneo trijumf Romi.

U drugom meču koji se igrao u istom terminu, Komo je slavio protiv Verone sa 3:2.

Poveli su domaći preko Kutronea u 44. minutu, da bi poravnanje u 53. doneo naš Darko Lazović sa bele tačke. Ipak, devetnaest minuta kasnije, na scenu je ponovo stupio Kutrone svojim drugim golom, da bi u 89. pogodio i Beloti, i već tada bilo je jasno da Veronu može spasiti samo čudo.

U četvrtom minutu nadoknade pogodio je Lamburde, čime je postavljen konačan rezultat.

Što se stanja na tabeli tiče, Roma je na devetom mestu  sa devet bodova, Komo je mesto ispod sa bodom manje, Verona je na 14. mestu sa šest bodova, dok je Venecija u zoni ispadanja, na 18. mestu sa svega četiri boda.