Sitiju samo bod protiv Njukasla: "Svrake" nastavile niz bez poraza na domaćem terenu

S. J.

Fudbaleri Mančester sitija remizirali su sa ekipom Njukasla sa 1:1, u okviru šestog kola engleske Premijer lige.

"Svrake" su tako nastavile svoj nepobedivi niz na domaćem terenu, koji datira upravo od januara, i prethodnog meča sa Građanima, kada su gosti slavili sa 3:2.

Od tada, Njukasl nema poraz, uključujući i ovu, na ukupno 14 vezanih utakmica u svim takmičenjima.

Što se samog susreta tiče, viđen je po gol u oba poluvremena. Igrao se 35. minut, kada je Džek Griliš proigrao Joška Gvardiola, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru i poslao loptu u mrežu.

Ipak, imao je i Njukasl svoje prilike, koje su na kraju krunisali golom u 57. minutu, ali ne iz igre, već sa bele tačke.

Tada je Ederson zakasnio na start na rivala, a Entoni Gordon je uspeo da realizuje kazneni udarac i pošalje loptu u jednu, a Edersona u drugu stranu.

Građani su bar trenutno, ostali na prvom mestu sa 14 bodova, ali i izvesnom verovatnoćom da mesto prepuste Liverpulu ili Arsenalu, koji imaju po dva boda manje, i tek treba da igraju svoje mečeve.

Sa druge strane, Njukasl je ostao na petom mestu, sa 11 osvojenih bodova.