Šokantan snimak: Slavni fudbalski klub iznajmio dirižabl za utakmicu, on se srušio ljudima na kuće

D. U.
Printskrin: X.com/@KaceeRAllen ·

Dirižabl koji je iznajmio fudbalski klub Sao Paulo, srušio se u sredu u naseljenom mestu iznad kuća u jednom od kvartova ovog grada.

Klub je iznajmio dirižabl za promociju tokom meča četvrtfinala Kopa Libertadores protiv Botafoga, ali on se nije pojavio iznad stadiona, već je pao tokom probnog pada u naselju Osasko.

Vatrogasna služba tvrdi da se srušio iu 12.06 po lokalnom vremenu u Sao Paulu.

Pilot, čije ime nije objavljeno, spašen je iz kabine i prebačen u lokalnu bolnicu.

Na snimcima se vidi kako radoznali stanovnici jure za dirižablom i snimaju ga dok on pada iznad kuća.

Na sreću, nema ozbiljnije povređenih i tu informaciju saopštio je i klub.

Dirižabl je bio ukrašen grbom Sao Paula, gde su bile i poruke podrške "Napred Sao Paulo".

Ovaj pad Dirižabla kao da je naslutio lošu sreću za Sao Paulo, koji je poražen u revanšu protiv Botafoga, koji je prošao dalje, nakon boljeg izvođenja penala.

Almada je u 15. minutu doveo goste u vođstvo, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena Lukas Mura promašio penal za Sao Paulo.

Ipak, Džonatan Kaljeri je u 87. minutu doneo nadu i penale.

Međutim, upravo je Kaljeri promašio prvi penal, potom je i Botafogo promašio jedan preko Vitinja u četvrtoj seriji, ali je potom Rodrigo Nestor u šestoj seriji ponovo bio neprecizan, te je dalje prošao Botafogo, koji sada čeka pobednika duela Flamengo - Penjarol, gde urugvajski velikan vodi sa 1:0 posle prve serije.