Endrik najmlađi strelac Real Madrida u Ligi šampiona: Pogledajte majstoriju kojom je ispisao istoriju

S. G.

Mladi brazilski napadač Endrik ispisao je istoriju Real Madrida na spektakularan način, postavši najmlađi strelac kraljevskog kluba u Ligi šampiona. U svojoj prvoj utakmici u elitnom evropskom takmičenju, postigao je gol u pobedi Real Madrida nad Štutgartom rezultatom 3:1.

Endrik je ušao u igru u 80. minutu, zamenivši Džuda Belingema, i odmah napravio razliku. Nakon što je preuzeo loptu na svojoj polovini terena, mladi Brazilac je pokazao brzinu i tehniku, probijajući se kroz protivničku odbranu i snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu u sudijskoj naodknadi.

Sa samo 18 godina, Endrik je tako oborio rekord koji je držao legendarni Raul Gonzales, postavši najmlađi strelac Real Madrida u Ligi šampiona. Iako je odigrao samo 23 minuta ove sezone, već je postigao dva gola, sa neverovatnim prosekom od jednog gola na svakih 11 minuta!