Došlo vreme i oni nekog da "demoliraju": Mančester junajtedu je za to bio potreban tim iz 3. lige

S. L.

Fudbaleri Mančester junajteda su poprilično ubedljivo slavili protiv Barnslija u šesnaestini finala EFL Kupa i to sa 7:0, čime su načinili najubedljiviju pobedu u poslednjih nekoliko godina, čime su podsetili na stare dane.

Doduše, reč je o Kup takmičenji i činjenici da su igrali protiv ekipe koja dolazi iz treće lige u Engleskoj, što je za dva ranga ispod onog gde je Mančester junajted.

Jednostavno, Mančester je izašao na ovaj meč sa namerom da pobedi, što se videlo od samog početka. Poveli su već u 16. minutu preko Markusa Rašforda, da bi duplirao prednost Antoni u 35. minutu sa penala.

Do kraja poluvremena je gol postigao i Garnačo. Drugo poluvreme je počelo izuzetno atraktivno, pošto su u prvih 13 minuta viđena i dva nova gola. Pogodio je opet Garnačo, pa i još jednom Rašford.

Na kraju, čekao je Junajted do 81. minuta za novi gol, kada je strelac bio Kristijan Eriksen da bi isti čovek postigao gol i četiri minuta kasnije.