Lajpcig "okrenuo" šampiona Bundeslige: Leverkuzen nije uspeo da odbrani domaći teren i "najopasniji rezultat"

S. P.

Aktuelni šampion Bundeslige, ekipa Bajer Leverkuzena, nije uspela da odbrani domaći teren, već su ostali poraženi od ekipe Lajpciga rezultatom 3:2.

Iako su bukmejkeri žestoko favorizovali domaćina, iako je Leverkuzen poveo rezultatom 2:0, Lajpcig nije prestao da veruje i uspeo je na kraju da preokrene meč i pobedi.

Leverkuzen je prvi gol postigao u 38. minutu preko Frimponga, da bi Grimaldo u 45. postavio "najopasniji rezultat".

Ta prednost je smanjena već u sedmom minutu nadoknede prvog poluvremena, kada je Kempl postigao prvi pogodak za Lajpcig.

Drugi je "pao" u 57. minutu, da bi pobedonosni bio postignut u 80. minutu meča. Oba puta je strelac bio fantastični Openda.

Utakmica je posle bila produžena sa novih sedam minuta, ali Leverkuzen nije uspeo da vrati rezultat, niti da makar izjednači pred sam kraj.

Nakon ovog meča drugog kola Leverkuzen ima po pobedu i poraz, dok će Lajpcig zauzeti sam vrh tabele sa dve pobede.