Atletiko dva puta gubio pa iščupao bod, Valjadolid "minimalcem" započeo sezonu

L. I.

Izabranici Dijega Simeonea izbegli poraz

Odigrana su još dva meča u okviru 1. kola španske La lige. Ekipa Valjadolida je rezultatom 1:0 savladala Espanjol, dok je duel između Viljareala i Atletiko Madrida završen rezultatom 2:2.

Izabranici Dijega Simeonea su na pomenutom meču dva puta bili u rezultatskom deficitu, ali su na kraju uspeli da sa ovog gostovanja odu neporaženi. "Žuta podmornica" je povela u 18. minutu golom Danjume, da bi samo dva minuta kasnije Ljorente na asistenciju Grizmana poravnao rezultat.

Ipak, Viljareal u 37. minutu ponovo dolazi do vođstva, kada je Koke nespretno reagovao i pogodio sopstvenu mrežu. U petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Sorlot postiže pogodak na asistenciju Bariosa i, ispostaviće se, postavlja konačan rezultat.

Ranije tokom dana svoj duel odigrali su Valjadolid i Espanjol. Domaćim je trijumfovao minimalnim rezultatom, a mrežu je pogodio Moro u 23. minutu susreta.