Istorija u Banjaluci! Borac izborio plasman u grupnu fazu u Evropi

L. I.

Veliki uspeh!

Fudbaleri banjalučkog Borca plasirali su se u plej-of Lige Evrope, pošto su u uzbudljivom meču savladali Klaksvik sa Farskih Ostrva rezultatom 3:1.

Borac je posle poraza u prvom meču od 2:1, krenuo silovito i već u 17. minuta uspeo da anulira prednost Farana pogotkom Srećkovića, a taj rezultat bio je aktivan i na poluvremenu.

Ipak, Klaksvik je preko Pavlovića uspeo da poravna rezultat u 52. minutu i, činilo se, da je momentum na strani gostiju.

Samo tri minuta kasnije Srećković je poostigao novi gol, ali je on poništen zbog ofsjada.

Ipak, Savić je u 82. minutu pogodio za 2:1 i meč odveo u produžetke, a u trećem minutu prvog produžetka isti igrač asistirao je Mejersu za pogodak i veliko slavlje domaćih.

Borac je nakon ovog trijumfa obezbedio grupnu fazu Lige konferencija, dok će se za plasman u Ligu Evrope boriti protiv Ferencvaroša.