Crveno-beli sprečili Srbina da postane šampion Evrope: Gol makazicama sve ostavio u čudu

S. I.

Veliki uspeh za grčki klub

Fudbaleri Olimpijakosa po prvi put su postali šampioni Evrope za igrače uzrasta do 19 godina, pošto su u Sportskom centru "Kolovrej" u Nionu porazili Milan sa ubedljivih 3:0.

Grci su odigrali perfektno drugo poluvreme i faktički nisu dali "rosonerima" da dišu u periodu od 59. do 66. minuta kada su i postignuta sva tri pogotka. Hristos Mucakitis, Antonis Papakanelos i Teofanis Bakulas su se upisivali u listu strelaca.

Poslednji pogodak bio je i najatraktivniji pošto je postignut popularnim "makazicama".

Na suportnoj strani igrao je mladi Jan Karlo Simić, fudbaler rodom iz nemačkog Nirtingena koji je prošao sve selekcije Srbije do uzrasta od 19 godina. Trenutno ima 18 godina, pokriva mesto štopera, a ima i šest nastupa za prvi tim Milana.

On ipak nije uspeo da zaustavi raspoložene ofanzivce Olija, pa je tako grčki klub nasledio AZ Alkmar, koji je prethodne godine u finalu porazio Hajduk iz Splita.

Olimpijakos je na putu do pehara redom eliminisao Leće, Gabalu, Inter, Lans, Bajern i Nant.