Fulam deklasirao Notingem Forest, Liverpul slomio otpor Šefilda

S. P.

Favoriti su izvojevali pobede

Odigrana su četiri meča 15. kola Premijer lige, a pobede su zabeležile ekipe Brajtona, Bornmuta, Fulama i Liverpula.

Izabranici Jirgena Klopa su teže nego što se očekivalo slomili otpor Šefilda. Tim sa "Enfilda" do pobede je došao golovima Van Dajka u 27. minutu i Soboslaja u 95. minutu susreta.

Do kraja susreta "Redsi" su mogli da postignu još koji gol ali su Salah i Nunjez bili neprecizni.

Brajton je kao domaćin savladao ekipu Brentforda sa 2:1. De Zerbijev tim bio je u rezultatskom deficitu od 27. minuta kada je Embeumo sa penala doveo goste u vođstvo.

Ipak, Gros je već u 31. minutu na asistenciju Mitome poravnao rezultat, da bi konačnih 2:1 postavio Hinšelvud u 52. minutu.

Fulam je deklasirao Notingem Forest sa 5:0. Fenomenalno su "kolibari" odigrali ovaj susret, a u 30. minutu Ivobi je na asistenciju Vilijana otključao mrežu gostiju. Samo četiri minuta kasnije prednost je duplirao Himenez i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gde je stao u prvom, nastavio je u drugom. Himenez je u 54. minutu svojim drugim golom povisio na 3:0, da bi Ivobi u 74., a onda i Kerni u 86. pogađali za ubedljiv i zaslužen trijumf.

Bornmut je na gostovanju slavio protiv Kristal Palasa golovima Senesija u 25., ondosno Mura u 91. minutu.