Milan se provukao u poslednjoj sekundi: Kviča propustio kolosalnu šansu u finišu meča

Rosoneri su imali prednost od dva gola posle prvog dela

Fantastičan meč, koji je završen bez pobednika - 2:2, odigrali su fudbaleri Napolija i Milana u okviru 10. kola Serije A.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, koji su preko Žirua u 22. i 32. minutu imali prednost od dva gola. Ipak, do kraja meča mogli su da ostanu bez ijednog boda.

Domaći tim je furiozno igrao u nastavku, ređale su se šanse, da bi na 2:1 smanjio Politano u 50. minutu. U 63. minutu Raspadori je pogodio za izjednačenje i delirijum na stadionu "Dijego Maradona".

Nakon perioda bez većih uzbuđenja, Natan posle drugog žutog kartona napušta meč u 88. minutu, a samo tri minuta kasnije Kalabrija promašuje sjajnu šansu za Milan.

I kada su svi pomislili da uzbuđenja neće biti, u prilici se našao Kviča Kvaračkelija. Gruzijski fudbaler se odlično snašao u kaznenom prostoru, šutirao nisko, ali je Manjan bio na visini zadatka i sačuvao bod svom timu.

Što se stanja na tabeli tiče, Napoli zauzima 4. poziciju sa 18 boda, dok su "rosoneri" na 3. mestu sa 22 boda na svom kontu.

U narednom kolu Napolitanci igraju protiv Salernitane u gostima, a Milan dočekuje Udineze.