Atletiko skinuo krunu Realu! Morata podsetio na stare dane, Grizman potvrdio ko je trenutno bolji u Madridu

Odličan meč Jorgandžija

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su protiv svog gradskog rivala, Reala, sa 3:1 na svom stadionu, gde su ih do trijumfa vodili Alvaro Morata i Antoan Grizman, dok je Toni Kros samo uspeo da ublaži poraz svoje ekipe.

Madridski derbi je u svakom smislu opravdao očekivanja od te utakmice. Dijego Simeone je ovoga puta odlučio da izađe nešto ofanzivnije i da tako "zapusti" svoju tradiciju i taktiku kada se više brani, a to mu se isplatilo već u prvom kvartalu utakmice.

Jorgandžije su u prvih 18 minuta uspeli da postignu dva gola.

Atletiko je odlično otvorio meč, što su pokazali od prvog minuta.

Koliko su dobri bili na samom startu, govori i činjenica da su poveli već u 4. minutu preko Alvara Morate, koji je iskoristio asistenciju Lina.

Nije dugo trebalo Atletiku da dođe i do novog gola. Samo ovoga puta to nije bio Morata, već Antoan Grizman, kome je loptu ostavio Saul Niguez.

Uspeo je Real da se vrati u život 17 minuta kasnije, igrao se 35. minut, kada je Toni Kros postigao gol za 2:1.

Ekipa Reala je tada počela da juri rezultat, ali hladni tuš je došao već u prvom minutu nastavka.

Ponovo je asistent Saul, a ponovo je i strelac Alvaro Morata, koji je postavio konačnih 3:1.

Ovim trijumfom, Atletiko je došao do 10 boda iz 5. utakmica, dok Real ostaje na trećem mestu sa 15 bodova iz šest odigranih mečeva.