Filip Kostić promašio penal za pobedu protiv Milana, ali ga je golman "spasio"

Nije Srbin na kraju bio tragičar

Fudbaleri Juventusa i Milana odigrali su prijateljski meč na turneji u SAD koji je završen trijumfom Stare dame posle boljeg izvođenja jedanaesteraca!

Posle regularnog dela bilo je 2:2, da bi Juve u penal seriji slavio sa 4:3, uz velikih broj neiskorištenih šuteva. Među njima je bio i onaj Filipa Kostića koji je mogao da postane tragičar.

Imao je srpski reprezentativca šut za pobedu u petoj seriji, da bi njegov udarac zaustavio rezervni golman Milana Sportijelo. Ipak, Kostićev saigrač Pinsoljio, takođe rezervni čuvar mreže Juvea, zaustavio je šut Bartesanjija već u narednoj rundi, da Sule stavio tačku na trijumf.

Vodio je Milan na poluvremenu sa 2:1, golovima Tijaoa i Žirua, dok je za Juventus pogađao Danilo. Kao i Rugani već u 48. minutu.

Vredi pomenuti i to da drugi srpski reprezentativac, Dušan Vlahović, nije igrao na ovoj utakmici. Nije čak sedeo ni na klupi.