Bajern brojao do šest, Dortmund do pet, uz magičan gol petom: Nikad veća drama u borbi za titulu u Bundesligi

Vodeći timovi u Nemačkoj bili izuzetno dominantni u 32. rundi

Bajern Minhen i Borusija Dortmund nastavljaju nikad luđu borbu za titulu u Bunedesligi. Bajern je sa 6:0 demolirao Šalke, dok je Dortmund bio takođe ubedljiv protiv Borusije Menhengladbah i slavio sa 5:2.

Tako je trka i dalje živa, a u poslednja dva kola ćemo imati nikad veću dramu, kakvu Bundesliga ne pamti desetak godina, koliko Bajern dominira kao šampion.

Bejern je demolirao Šalke sa 6:0 uz dva gola Gnabrija uz golove Milera, Kimiha, Tela i Mazrauija.

Dortmund je već posle 32 minuta imao 4:0 uz golove Malena, Belingema i dva gola Alea. Kasnije su "spustili gas", pa je Bansebaini u 75. minutu smanjio na 4:1, a potom i Štindl na 4:2.

Na kraju je Đovani Rejna u 94. minutu postigao konačnih 5:2.

Već u narednom kolu bi mnogo toga moglo da bude jasno, jer Bajern dočekuje Lajpcig, koji se bori za Ligu šampiona i bitno mu je da ostvari dobar rezultat na ovom meču. Dortmund u 33. kolu gostuje Augzburgu.

U poslednjem kolu Bajern gostuje Kelnu, a Dortmund dočekuje Majnc, tako da u poslednja dva kola "Milioneri" imaju lakši raspored.