Napoli juriša ka Skudetu: Rutinska pobeda protiv Salernitane, Osimen nastavlja da "rešeta"

Gosti su potpuno kontrolisali dešavanja na terenu od prvog minuta, a sa po jednim pogotkom u oba poluvremena, obezbedili su nova tri boda u borbi za "Skudeto".

Fudbaleri Napolija savladali su na gostujućem terenu ekipu Salernitane rezultatom 2:0, u okviru 19. kola Serije A.

Spaleti ništa ne prepušta slučaju, pa je i u ovom meču od prvog minuta na terenu izveo najjači raspoloživi sastav. Nije mogao da računa na Kviču Kvaračkeliju koji zbog zdravstvenih razloga nije mogao da pomogne timu, kao ni na Žuana Žesusa, koji je povređen.

Od prvog minuta, Napoli je držao posed, ali nije bilo previše ozbiljnih prilika. Delovalo je da se ne žuri fudbalerima u plavo belim dresovima, koji su "tek "u samom finišu prvog poluvremena došli do zaslužene prednosti.

Igrala se nadoknada vremena, kada je Zambo Angisa uposlio Đovanija Di Lorenca, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru i "zakucao" loptu uz desnu stativu.

Nešto direktnije su Napolitanci otvorili drugi deo meča, te je već u 48. minutu Viktor Osimen duplirao prednost. Našao se na pravom mestu u pravo vreme centarfor Napolija, i pokupio odbijanac i pogodio desnu stranu gola.

U nastavku se igralo nešto mirnije, a mogao je i Pjontek da smanji rezultat u 83. minutu, kada je nakon greške defanzivaca Napolija, sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

Ipak, uspeli su Napolitanci da sačuvaju mrežu do kraja, i upišu nova tri boda u trci za šampionsku titulu. Napoli sada, nakon 19 kola ima 50 osvojenih bodova, a zanimljivo je da je svaki tim koji je posle 19 kola imao taj broj bodova, bio je šampion na kraju sezone.